| by IWONA TRYLEWSKA | No comments

Jaki stosować fungicyd do rzepaku?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów fungicydów, które będzie można wykorzystać do swojej uprawy rzepaku. Najbardziej narażony na atak grzybów i chorób jest rzepak ozimy.

To wszystko spowodowane jest warunki, jakie wtedy panują. Jesienią dużo pada, dlatego grzyby rozwijają się bardzo dobrze. Nie warto nawet czekać przy takiej pogodzie aż pojawią się pierwsze problemy z grzybami. Na pewno wystąpią, a im wcześniej wykonamy oprysk tym lepiej dla rzepaku ozimego.

Pamiętajmy o tym, że musi przestać padać i byłoby dobrze gdyby zaraz po tym jak zastosuje fungicyd nie zaczęło znowu padać, bo środek się wtedy rozcieńcza i nie jest aż tak bardzo skuteczny jak to miało być. Musimy obserwować, jaka jest pogoda i jaka będzie i wtedy można się wstrzelić w idealne warunki pogodowe, co oznacza dla naszego rzepaku stu procentową skuteczność w walce z grzybami. Nie jest to trudne, ale na wszystko trzeba mieć czas, a poza tym trzeba korzystać z Internetu gdzie godzinową pogodę będzie można obserwować. To, co mamy w telewizji nie pokazuje, kiedy i gdzie dokładnie ma padać, dlatego nie można się będzie na tym opierać.

Walka z grzybami w rzepaku

Skuteczna walka z grzybami w uprawach rzepaku to zastosowanie tego, co najlepsze. Nie są to drogie środki, ale są za to bardzo skuteczne i tylko takie trzeba wybrać. Im więcej aktywnych składników będą miały takie środki chemiczne tym większa jest szansa, że zaatakują skutecznie choroby i zniszczą ich przyczynę, a nie tylko skutek. To ma ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać. Warto również dowiedzieć się, kiedy najlepiej jest zastosować fungicydy żeby ich skuteczność była wysoka. Przydatne informacje o tym znajdziemy na stronie fungicyd rzepak. Mamy tutaj sprawdzone informacje, dlatego można będzie je wykorzystać. Dowiemy się wszystkiego, czego nie wiemy o fungicydach, które idealnie nadają się do rzepaku ozimego. Wreszcie mamy miejsce, które jest wiarygodne i pewne i ma dokładnie to wszystko, czego szukaliśmy.