| by IWONA TRYLEWSKA | No comments

Herbicydy w zbożach jarych

Chwasty rosną tak szybko, że jeśli w porę nie będziemy reagować to zaczną dominować na polu. Dla nas oznacza to, że cała nasza praca poszła na marne. Te wszystkie przygotowania, stosowanie nawozów to wszystko mają teraz chwasty, a przecież nie tak to miało wyglądać.

To miało dać nam zyski i plony miały być duże. Co zrobiliśmy źle? Na pewno nie zastosowaliśmy odpowiednich herbicydów, które z chwastami sobie na spokojnie mogą poradzić. Można te herbicydy stosować w różnych porach roku, dlatego trzeba tylko sprawdzić, co zaleca nam producent i pod tym kątem będziemy to stosować.

Można znaleźć takie środki do walki z chwastami, które będzie można stosować po tych nieskutecznych herbicydach, którymi oprysk wcześniej zrobiliśmy. Na rynku znajdują się nawet takie herbicydy, które radzą sobie w niskich temperaturach. Wiele się zmienia w tej dziedzinie, bo chwasty są coraz bardziej odporne i producent musi się dwoić i troić żeby udało mu się dać rolnikom takim jak my to, czego najbardziej potrzebują. Oferta jest na tyle dobrze dopasowana do wszystkich potrzeb, że każdy z nas będzie z niej bardzo zadowolony.

Kiedy i jakie stosować herbicydy na chwasty?

Musimy zdobyć na ten temat wiedzę, bo inaczej można łatwo popełnić błąd, a na pewno nie o to nam chodzi. Dzisiaj stosuje się różne zabiegi herbicydowe, dlatego im więcej się dowiemy tym łatwiej będzie nam taką ochronę wprowadzić na swoich uprawach. Zboża jare są mocno narażone na chwasty, dlatego naszym zadaniem jest to niebezpieczeństwo zmniejszyć praktycznie do zera. Z pomocą dobrze dobranych środków chemicznych, które będziemy stosować w odpowiednim czasie jest to możliwe. Takie informacje znajdują się na stronie herbicyd zboża jare. Można tam sobie to wszystko sprawdzić. Przekonamy się, że mając taką ściągę łatwiej będzie nam przeprowadzić wszystkie potrzebne zabiegi herbicydowe. Walka z herbicydami może być łatwiejsza niż nam się wydaje, dlatego trzeba szybko zebrać na ten temat ważne informacje.